Новини
Неділя, 18 грудня 2022, 18:46

В український край іде Святий Миколай


Класним керівником 4 -А класу Жук Н.Є., було проведено свято "В український край іде святий Миколай". Діти у св. Миколая просили не педарунків, а миру та перемоги для Вкраїни.

Святий, святий Миколай!

Ти прийди до нас у край.

Прожени від нас війну,

Забери горе й біду.

Із мішечка вийми мир.

І, як снігом ним посип.

Хай Україна процвітає

І ніколи війн не знає.

 







 

Вечорниці на  Андрія


Наша Україна славиться великими традиційними святами та обрядами. Здавна існувала у нашого народу чудова традиція - вечорниці на Андрія. Віддаючи шану минулому, беручи усе найкраще у наше сьогодення, ми на вечорницях відроджуємо усе найдорожче, що є у народу: його мову, пісню, історію... Ніякий ворог, ніхто й ніколи в нас не забере традицій, Своїх батьківських, унікальних, неповторних. Занурюймось у них, немов у цілющу золоту криницю, Щоб зватись гордо патріотом і українцем.

 










 

Миколай для солдата


Колектив Бучацького ліцею Бучацької міської ради долучився до благодійної акції «Миколай для солдата». Спільними зусиллями дітей, батьків та працівників закладу було зібрано продукти харчування, солодощі, одяг, засоби гігієни, лікарські препарати, а також солодощі. А наймолодші ліцеїсти з  любов'ю  підготували малюнки та вітальні листівки  для наших захисників. На уроках технологій учні спільно з вчителями виготовляли бліндажні свічки, в позаурочний час та на перервах усі учасники навчального процесу плели зимові маскувальні сітки. Також була здійснена фінансова допомога від учнівського парламенту та працівників ліцею у розмірі 5750 грн., яку витрачено на пальне для доставки в зону бойових дій.

Дякуємо ЗСУ за мирне небо, за можливість навчатися  та працювати! А обов'язок кожного з нас - підтримувати та допомагати нашим воїнам, які відважно боронять Україну.



 

Еко годівнички для маленької синички.


Учні 1- А класу завершили тиждень «Зимова мозаїка» ось так.

 






Урок музичного мистецтва в 5-Б класі


 



 

Замість ялинки - зимовий букет


 







 
П'ятниця, 09 грудня 2022, 09:11

Світ ловив мене та не спіймав


Григорій Савич Сковорода – видатний філософ, педагог, поет, композитор, музикант, постать якого є символом української культурної спадщини. Він мав високі досягнення та блискучу освіту, проте зрікся світу й кар’єрного росту. Замість родинного затишку обрав долю мандрівного філософа. Він був диваком, але речі, які його хвилювали – вічні, а тому актуальні і зараз, в наш час.

Учні 9-А класу разом із вчителем української мови та літератури Кольбою Г.Я. подорожували стежками Сковороди в літературно-музичній композиції. За допомогою гри-головоломки «Спіймати Сковороду» дізналися багато цікавого про життєвий шлях знаного на весь світ філософа. Сковороді – 300 років. За ці роки ім’я та творчість Григорія Савича не втратили ані свого значення, ані цінності для сучасного покоління, для усіх, хто любить свободу і любить мислити







 
Четвер, 08 грудня 2022, 13:52

День української хустки
















 
П'ятниця, 02 грудня 2022, 16:58

Профорієнтація




 

Учні випускних класів пройшли онлайн тестування з профорієнтації на єдиному ресурсі www.hryoutest.in.ua Всеукраїнського проєкту з проорієнтації та побудови кар'єри, що сприяє формуванню компетентності у виборі професії, як системи базових характеристик потрібних для успішного планування, коригування та реалізації перспектив власного професійного розвитку. Ліцеїсти отримали інформацію про схильності та задатки до того чи іншого виду професійної діяльності, характеристику особистісних якостей і особливостей поведінки, наявну адаптованість до соціально затребуваних видів професійної діяльності, ступінь розвитку здібностей, відповідність вимог різних професій до стресостійкості та індивідуальних рис особистості.



 

Участь у проєкті від #Flowers4School


Бучацький ліцей долучився до проєкту: Весною наша Україна буде найквітучіша країна у світу`. #Flowers4School - це благодійний освітній проєкт, спрямований на озеленення українських шкіл від асоціації квіткових виробників Нідерландів та України. Головна мета проєкту- це познайомити дітей зі світом квітів за допомогою їх участі у висадці цибулин для своєї школи. Навесні ми на власні очі побачимо, як пагони з'являються з квіткових цибулин і дають дивовижно красиві квіти.

Дякуємо #Flowers4School. Разом до перемоги!

 







 

Що таке СНІД?


1 грудня, до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом, у 7-А класі проведено виховну годину "Що таке СНІД?" (класний керівник Крушельницька С.П.)



"Голодомор - біль серця всієї України"


У 2022–2023 роках Україна вшановує 90-ті роковини Голодомору-геноциду. Цю скорботну дату ми згадуємо сьогодні в реаліях нової боротьби за виживання української нації. Через 90 років після вчинення Голодомору-геноциду на теренах України Росія вчиняє новий геноцид – війною. Одвічний ворог нас знову намагається «денаціоналізувати» та упокорити, щоб не випустити з-під свого впливу та не допустити зміцнення української державності. Методи новітнього путінського режиму мало відрізняються від сталінських: вбивства, терор голодом і холодом, залякування, депортації. Українська нація мужньо чинить спротив значно чисельнішому ворогу. В нас немає іншого вибору, ніж вистояти. Інакше історія закине українців на нове коло вже пройдених випробувань. Ми пам’ятаємо уроки минулого й не хочемо повертатися в «тюрму народів». Саме національна пам’ять робить нас сильнішими, надає сил для подальшої боротьби.

До 90-х роковин трагедії у 9-А класі класним керівником Кольбою Г.Я. проведено виховну годину "Голодомор - біль серця всієї України".



- виховна година у 5-А класі "Запали свічку пам'яті"  (класний керівник Стефанюк О.М.)



Гра з волейболу


У четвер, 24 листопада, відбулась чергова гра з волейболу, між командами 9-А класу (Василь Милян, Гиря Олександр, Сапіщук Віталій, Листюк Владислав, Рекуш Владислав, Гапій Ірина) та 10-А класу (Рудавський Вадим, Гиря Максим, Цюпа Володимир, Волошинський Максим, Рущак Андрій, Константюк Олександра) Рахунок 2:0 на користь 9-А класу. Велика вдячність вчителю фізичної культури Довбушу М.І. за проведення цього заходу.


День Гідності та Свободи


21 листопада в Україні відзначають День гідності та свободи — одне зі знакових офіційних свят, встановлене на честь двох революції — 2004-го та 2013 років. Цього дня українці вшановують пам’ять про людей, які стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини й громадянина, національних інтересів держави та її європейського вибору.

Цього дня в ліцеї проведено  ряд заходів:

- у 3-А класі - урок (класний керівник Шевчишин Н.В.)



- у 7-Б класі годину класного керівника "Євромайдан: як усе починалось..." (учитель історії Вітвіцька А.М.);



- у 9-А класі  - урок української звитяги  "Революція гідності: ми маємо пам'ятати " (класний керівник Кольба Г.Я.);



- в 11-Б класі - "Май гідність у серці, свободу в душі, І волю нащадкам своїм збережи" (класний керівник Тітаренко Н.М.)




Тиждень безпеки дорожнього руху


В рамках Тижня дорожнього руху в ліцеї проведено єдиний національний урок "Безпечна дорога додому":

- 3-А клас (класовод Волошинська Г.Б.)




5-Б клас  (класний керівник Дутчак М.М.)





- 8-А клас  (класний керівник Курцеба О.М.)




Єдиний національний  урок "Безпечна дорога додому" спільно з працівниками Бучацького відділення поліції.









 

Краща мова єднання - це українська!


Саме під такою назвою учні 9-Б класу спільно із вчителем української мови та літератури Касіян М.М. підготували та провели музично-театральне дійство, присвячене Дню української писемності та мови. Під час свята дев'ятикласники згадали зачинателя Нової української літературної мови Івана Котляревського, а також проявили неперевершені акторські здібності, здійснивши постановку п'єси " Наталка Полтавка".

Дякуємо юним акторам, ведучим, читцям та вокалістам за підготовку свята!







 

Тиждень української писемності та мови


В рамках Тижня української писемності та мови в ліцеї проведено ряд заходів:

- у 2-А класі (класовод Катеринчук С.Б.)







- у 5-А класі  мовну подорож "Наша мова барвінкова" (вчитель української мови та літератури Стефанюк О.М.)




- у 5-Б класі  квест "Як український соловейко світом мандрував" (вчитель української мови та літератури Кольба Г.Я.)




- у 7-А класі  (класний керівник Крушельницька С.П.)




- у 10-А класі  годину спілкування "Мова - це держава, це нація!" (вчитель української мови та літератури Стефанюк О.М.)




- у 10-А класі  годину  єднання "Українська мова - серце наше!"  (класний керівник Вітик-Гишко Л.П.)




 

Радіодиктант 2022


У День української писемності та мови — 9 листопада ліцеїсти долучилися до написання Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності-2022.

Учні поділилися враженнями від роботи. Зрозуміли, що потрібно повторити знаки пунктуації. Вважають, що наразі це неголовне: усім сподобався зміст тексту.











Незабутні канікули в Карпатах


Цьогоріч осінні канікули для  десятикласників стали цікавими та наповненими неймовірними враженнями. Здійснивши поїздку в Карпати, діти не втомлювалися підійматися схилами гір, милуватися краєвидами, робити величезну кількість світлин та організовувати цікаво дозвілля.

Приємною несподіванкою стала для них зустріч із найсильнішою людиною України та Світу Василем Вірастюком, котрий приїхав у Ворохту із гуманітарною допомогою для тимчасово переміщених сімей.







 
Четвер, 10 листопада 2022, 13:36

Посвята в старшокласники




 

Акція "Смілива гривня


Учні ліцею долучилися до благодійної акції "Смілива гривня"  від Національного банку України– це благодійна ініціатива, мета якої об’єднати зусилля українців та зібрати кошти для допомоги українській армії. Спільними зусиллями учнів та вчителів зібрано та передано в банк певну суму для наших захисників.

Дякуємо  кожному, хто долучився до акції., адже кожна монетка - це маленький внесок  в  перемогу!

Разом переможемо!!!



Участь у Всеукраїнській науково-практичній конференції УХВЛ


20 - 21жовтня 2022 року відбулась Всеукраїнська науково-практична конференція " Освітня спільнота як середовище формування українського громадянина в контексті Української хартії вільної людини". Захід було присвячено 10 річниці укладання УХВЛ. Участь в онлайн - конференції взяли представники майже всіх регіонів України, які ділились своїм досвідом впровадження Хартії у школах, коледжах та вищих навчальних закладах.

Так як Бучацький ліцей бере участь в регіональному експерименті застосування Хартії у процесі виховання української шкільної молоді, то і вчителі нашого закладу приєднались до конференції. Колишня заступник директора з виховної роботи Поморська А.В. - як ініціатор впровадження Хартії у виховний процес і активний учасник усіх круглих столів, конференцій, флешмобів і т.д., Вітвіцька А. М. - вчитель історії й правознавства, класний керівник 7 класу, як представник всього педагогічного колективу нашого освітнього закладу. Вона відзвітувала про свою роботу і своїх колег з впровадження новел Хартії у повсякденне життя учнівського і педагогічного колективу. Конференція тривала 2 дні. І якщо під час першого дня учасники ділились досвідом, озвучуючи і показуючи вже зроблене, то на другий день змогли отримати практичні навички використання Хартії під час проведення уроків з різних предметів навчального циклу.


 

Урок звитяги


З метою вшанування мужності та героїзму оборонців незалежності і територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг Українського народу, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу, в рамках проведення  декади з відзначення Дня захисників і захисниць України,  в період з 10 до 20 жовтня 2022 року було проведено Уроки звитяги:

- у 5-А класі "Від козаків до кіборгів";

- у 5-Б «Не хвались, ідучи в бій, а хвались, ідучи з бою»;

- у 6-А класі «В єдності наша сила»;

- у 6-Б класі «День захисників та захисниць України. Слава та шана героям»;

- у 7-А класі «Україна понад усе»;

- у 7-Б класі «Традиції святкування Покрови у козацькому та сучасному українському війську»;

- у 8-А класі «Вони змінили своє життя, щоб не змінилося наше»;

- у 8-Б класі «Слава незламним захисникам»;

- у 9-А класі «Герої сучасності»;

- у 9-Б класі «В єдності наша сила»;

- у 10-А класі «День Захисника України»;

- у 10-Б класі «День захисників України: сучасне свято з історичними витоками»;

- у 11-А класі «Голос боротьби»;

- у 11-Б класі «Очі янголів».










 
Середа, 05 жовтня 2022, 11:50

Техногення безпека


З 28 вересня по 5 жовтня 2022 року в Бучацькому ліцеї Бучацької міської ради, за рекомендаціями відділу освіти Бучацької міської громади, класними керівниками були проведені виховні години «Вибухонебезпечні предмети – предмети небезпечні для життя людини».

Головна мета заходів: навчити учнів правильно діяти та приймати рішення під час виявлення різноманітних незнайомих вибухонебезпечних предметів, нагадати про пильність та спостережливість як в навчальному закладі під час занять, так і в післяурочний час.

Виховна година у 5-А класі на тему: "Обличчя війни" (класний керівник Стефанюк О.М.).




 

  • у 5-Б класі  проведене заняття "Твої дії у разі виявлення вибухонебезпечних предметів" (класний керівник Дутчак М.М.)



 

  • у 6-Б класі  виховна година на тему: "Правила поведінки учнів при виявленні вибухонебезпечних предметів" (класний керівник Петрик Н.В.)


 

  • класними керівниками 6-А класу Васільєвою І.С , 7-А класу Крушельницькою С.П та вчителем основ здоров'я Олійник Р.І заняття на тему: "Вибухонебезпечні предмети - небезпечні для життя людини".




 

  • Виховна година у 9-Б на тему: "Твої дії з вибухонебезпечними предметами" (класний керівник Шворак Л.М.)



  • у 9- А класі на тему: "Обережно! Вибухонебезпечні предмети!"  (класний керівник Кольба Г.Я.)



  • у 10-А класі на тему: "Обережно! Вибухонебезпечні предмети!" (класний керівник Вітик-Гишко Л.П.)



  • у 10-Б класі на тему: "Правила безпеки під час ядерної атаки" (класний керівник Касіян М.М.)



  • в 11- Б класі  на тему: "Бережемо життя і здоров'я -  мінна безпека для дітей" (Кл.керівник Тітаренко Н. М.)



  • Чемпіонат з волейболу


    У п’ятницю, 7 жовтня, відбувся чемпіонат Бучацького ліцею з волейболу між командами 9-А та 11-Б класів.

    Команду 9-А класу представляли учні: Гиря О., Сварин О., Рекуш В., Листюк В., Сапіщук В., Ющак Д., Милян В. та Велещук А. Команду 11-Б класу -  Кулик Д., Олійник О., Пірус В., Павлюх Д., Гончарик О., Блащак О., Липка В., Мороз Н., Хабурська Н.

    Гравці 9-А класу здобули перемогу із  рахунком гри 2:1.

    Вітаємо переможців!

    Велика подяка вчителю фізкультури Довбушу М.І за проведення  заходу.


     

    Соломія - України світла мрія


    До 150-річниці з Дня народження славетної оперної співачки Соломії Крушельницької у Бучацькому ліцеї Бучацької міської ради відбувся літературно-музичний вечір «Соломія – України світла мрія».

    Соломія Крушельницька належала до п’ятірки найвидатніших співаків світової оперної сцени початку ХХ століття.

    Відзначалася великою працелюбністю, прагнула постійного вдосконалення у вокальній техніці та професійній майстерності вокаліста. Після закінчення Львівської консерваторії перед нею відкриваються двері провідних оперних театрів. У випускному дипломі записано, що в цієї дівчини великі дані і талан співати на провідних театральних сценах. Але вона вважає, що вдосконаленню немає меж і їде на навчання в Італію. Батько змушений взяти позику в банку та закласти свій будинок. В Італії їй повністю змінюють голос з меццо-сопрано на лірико-драматичне сопрано, що зумовило зміну повністю репертуару. За п’ять років робить блискучу кар’єру, здобуває світову славу. Здавалось, достатньо навчання, адже вона вже є відомою співачкою, її запрошують в різні театри світу на всіх континетах (Європа, Африка, Південна і Північна Америка). Але ж ні, після Італії вдосконалює свій голос у Відні, де опановує німецьку вокальну школу, виконує складні опери Вагнера, її називають «Вагнерівською Примадонною».

    Мала прекрасну музичну пам’ять, велику силу волі, жагу до вдосконалення та була вимогливою до себе. Адже, замало мати талант, до нього потрібно докласти великих зусиль і титанічної праці.Пам’ятаємо притчу про таланти з Євангеліє: як один чоловік примножив свої таланти, а інший занедбав і той, що мав. Соломія самостійно вивчала оперну партію за три дні до вистави, адже добре володіла інструментом, тому і провідні театри запрошували її на ролі, бо з нею було легко працювати.

    Одного разу у Неаполі відбулося виверження вулкану. Лікар порадив відмовитись Соломії від виступу, щоб не зашкодити голосу співачки. Театр подав до суду, і захищати співачку взявся адвокат Чезаре Річчоні, який в майбутньому стане її чоловіком і єдиним коханням. Вони поберуться в Аргентині, в церкві у Буенос-Айросі під час чергових гастролей Соломії, а співала вона у цій країні досить часто. Соломії Крушельницькій на одній з імпрез навіть доручили виконувати гімн Аргентини. На концерти вона їхала своїм автомобілем. В цей час не кожен чоловік міг сісти за кермо машини, а Соломія перша з жінок почала водити автомобіль. На свої виступи приїжджала зі своїм гардеробом, який потім радянська вдала конфіскувала разом з її будинком в Італії. Багато цікавого із цього заходу учні почерпнули для себе.

    Ми горді за Соломію, адже вона наша землячка і народилась на нашій бучацькій землі. Славетна Соломія не була ні заслуженою, ні народною артисткою України. Лише в 1951 році їй присвоїли звання заслуженого діяча УРСР. Записи голосу співачки, які прозвучали на заході, були зроблені в квітні 1951 році, коли вона вже була хвора на рак горла у віці 79 років. Ми можемо лишень собі уявити як прекрасно звучав її голос в розквіті життєвих сил, якщо вона змогла зберегти таку прекрасну його філігранність до такого поважного віку. Хоч підкорила світову сцену, завжди стверджувала, що вона – українка: «Національність мою знають усі, я її не змінювала й ніколи не зміню, попри те, що підлизування й ставання під прапори сильніших іноді приносять вигоду». Знала вісім мов, але завжди останньою піснею на концерті виконувала українську народну пісню, підкреслюючи свій український рід. Великими не народжуються, ними стають в процесі великої праці і зусиль над собою. Такою була Соломія, яка залишила по собі славу оперної співачки світового рівня.

    В концерті використано вірші поетів Ганни Костів-Гуски, Ольги Христенко, Володимира Вихруща, Анатолія Житкевича, українські народні пісні з репертуару Соломії Крушельницької, авторські пісні Л. Мацьків на сл. Б. Мельничука «Галицька мадонна», на сл. М. Балицької «Наша Соломія». Роль дорослої Соломії виконала учениця 10-А класу Марія Хімчак. Маленьку Соломію зіграли учениці: 1-А класу – Соломія Бобко, 6-Б класу – Оксана Чернишенко, 7-А класу – Христина Заремба. В концерті взяли участь учні 9-Б та 10-А класів. Ведучі заходу: Діана Порхавка та Станіслав Михайлюк. Автор сценарію вчитель музичного мистецтва  Леся Мацьків .




    \




     

    Дари осені


    Жодна пора року не дарує нам стільки краси, як осінь. У нас вже стало традицією проводити виставку композицій «Дари осені». Від численних поробок з природних матеріалів розбігаються очі і все це виготовлене з інтересом, любов’ю та неабиякою фантазією. Виставка перетворилася на галерею творчості, фантазій та мистецький арсенал вигадки. Щиро дякуємо учням, вчителям та батькам за радість та гарний настрій, естетичне задоволення, творчість, чудові та креативні композиції.

    Бажаємо всім подальших творчих успіхів!







    Виставка малюнків "Все буде УКРАЇНА!"




     

    Благодійний ярмарок


    У Бучацькому ліцеї Бучацької міської ради з 28 по 29 вересня «ярмаркували».

    «Солодкий» ярмарок відбувся з ініціативи учнівського самоврядування. Учні 5-10 класів взяли активну участь у заході.

    Зранку наш заклад наповнився ароматами запашної випічки, оригінальних тістечок, смачних тортів та напоїв. Учні з  ентузіазмом продавали свої кулінарні шедеври, заохочували покупців доступними цінами та організовували акції. Загальна сума виручки становить 10 164 грн. Учні щасливі, що змогли долучитися до важливої справи – збору коштів для Збройних сил України, людям, які кожного дня ризикують своїм життям задля нашого миру та спокою. Всі кошти були передані  ГО "Волонтери Бучаччини"

    Адміністрація ліцею щиро вдячна учням, учителям та батькам за допомогу в організації заходу.

    Наближаємо перемогу разом!

    ВСЕ БУДЕ Україна!

     





     
    << Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

    Сторінка 1 з 42
    Бучацький ліцей    2020